Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.FAI MS v ultralehkém létání-Jihlava

14. 8. 2009

12.FAI MS v ultralehkém létání-Jihlava

První soutěžní den začne v 10 hodin slavnostním zahájením. Krátce po poledni začne soutěž naostro první a druhou soutěžní úlohou - časovými čtyřminutovými decky. Při této úloze mají soutěžící za úkol odstartovat ze stometrového decku, obletět okruh a přesně za čtyři minuty po vzletu přistát co nejpřesněji zpět do decku s motorem v chodu a samozřejmě v něm i zastavit.


Později odpoledne by se měly odlétat další tři úlohy - opět technické - tentokrát to bude klasická přesnost přistání s vypnutým motorem. Piloti mají za úkol odstartovat z decku, jedním okruhem nastoupat dostatečnou výšku, nad deckem vypnout motor a bez motoru druhým okruhem přistát zpět do decku. V decku je třeba i co nejdříve zastavit, protože se bude navíc doměřovat a bodovat vzdálenost od konce decku.


Program se samozřejmě může měnit v zavislosti na počasí a momentálním okolnostem. Sledujte  web MS a budete v obraze. Samozřejmě jste vítání i osobně na letišti v Jihlavě. Autem přijedete a zaparkujete bez problémů, pokud chcete přiletět, musíte se dohodnout s řízením letového provozu (frekvence 123,500, telefon +420 567 221 600).