Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letadla musela kroužit nad ostrovem, -kontrolor zaspal

30. 9. 2008

Letadla musela kroužit nad ostrovem, kontrolor zaspal

Obrazek

Naši bratři ze Slovenska musely půl hodiny kroužit nad Lesbem kvůli letovému kontrolorovi,  který zaspal. Telefon,  který používal jako budík,  se jaksi porouchal.To by nejspíš nebyla dobrá reklama pro výrobce telefonu,proto agentury neuvádí značku mobilu.

.Dvě letadla, z nichž jedno bylo slovenské, musela v pondělí dopoledne kroužit přes půl hodiny nad letištěm na ostrově Lesbos, protože letový kontrolor zaspal. No údajně jim to nevadí,alespoň mají o půl hodiny v zápisníků navíc.Informovala o tom řecká Správa civilního letectví (Ypa).

Ministerstvo dopravy nařídilo vyšetřování incidentu, který zpozdil pravidelný domácí let Olympic Airlines z Atén a charterové spojení ze Slovenska nad letištěm na Lesbu v Egejském moři. Mluvčí letiště v Bratislavě podle agentury AP uvedla, že šlo o let Air Slovakia 2050.
Podle řecké státní televize Net zaspal letový kontrolor. Svým nadřízeným sdělil, že se mu porouchal mobilní telefon, který používal jako budík. Policie uvedla, že kontrolor bude na několik dní postaven mimo službu. (
Než si koupí nový telefon)

Obrazek

Ředitel letiště na Lesbu požádal piloty, aby vyčkali, a zatelefonoval jinému kontrolorovi. Po půl hodině kroužení ve vzduchu mohla obě letadla bezpečně přistát, uvedla Ypa.

zdroj:ihned.cz

Obrazek

Podle nejmenovaných zdrojů,budou na letištích zavádět v rámci

bezpečnosti provozu nové,pevné telefony.

A bude jich raději víc,kdyby se některý porouchal.

Obrazek