Jdi na obsah Jdi na menu
 


Létání v balónu je romantika i adrenalin

2. 10. 2010

Létání v balónu je romantika i adrenalin

Obrazek

Balonové létání zaznamenává v tuzemsku boom především v posledních zhruba třech letech.

Josef Doležel z obce Horní Moštěnice na Přerovsku mu ale propadl už před 12 lety. Pilotní průkaz si z podnětu svého otce pořídil ve 20 letech a dnes se již řadí ke zkušeným pilotům a dokonce pořádá oblíbenou fiestu na Bouzově. Balony jsou pro něj nejen romantika, ale i adrenalin.


"Při létání v balonu máte jedinou jistotu - a tou je start. V okamžiku, kdy se koš odpoutá od země, nastává dobrodružství, které mnohdy nekončí ani přistáním," tvrdí Doležel.


Odleťte za hranice reality!


Létání pro něj znamená především únik od reality všedních dní. "Člověk si vyčistí hlavu, musíte myslet jen na let. Život se alespoň na čas zpomalí, vnímáte krásu přírody a uvědomíte si, jak jste oproti přírodě malí. Chce to i pokoru, příroda si s vámi může pěkně pohrát. Někdy se tak romantika promění v adrenalin," doplnil mladý muž, který už do tajů balonování zasvěcuje i svého tříletého synka.

Tak konečně jsme se dočkali na tn.nova .cz článku o létání,kde nehraje hlavní roli tragedie.A kupodivu se opravdu jedná o horkovzdušné balony.Asi každý by na tn.nova.cz čekal  jiné balony !!!!!

Obrazek     

Celý  článek ZDE