Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nad Prahou se na deset dní rozburácí vrtulník

19. 11. 2008

Nad Prahou se na deset dní rozburácí vrtulník

Obrazek

Pražany čeká v následujících deseti dnech zajímavá podívaná. Nad střechami deváté a desáté městské části se každý den bude pohybovat sedmitunový vrtulník Mil Mi-8T v barvách operátora Vodafone. Provozovatel helikoptéry slibuje, že úvazy i břemena budou bezpečná.

Operátor bude stroj, který minulý týden nešťastně proslavil konkurenční T-Mobile, využívat k instalaci nových technologií v rámci výstavby sítě třetí generace

Helikoptéra bude každý den v ranních hodinách vzlétat z letiště Letňany. "Pauzu si udělá jen v poledne, kdy bude hodinu dotankovávat z mobilní cisterny," prozradil Čepický. Při této operaci bude stroj přistávat na Hagiboru, na Modřanském jezu nebo na Vinohradech.

Obrazek

Potřebná povolení (hygiena, řízení letového provozu...) pro nasazení helikoptéry vyřizuje její provozovatel, mělnická společnost Aerocentrum.

 Vodafone stroj přemaloval na červeno

Vodafone nechal původně tmavomodrý vrtulník polepit fólií ve firemních barvách. Polep zrealizovala firma Fallada, která se stará i o branding firemních vozů společnosti. "Na polep bylo použito celkem 180 m2 velice tenké fólie, která se používá pro řezanou grafiku," prozradil Čepický.

převzato z mobil.idnes

Obrazek