Jdi na obsah Jdi na menu
 


Při pádu ultralightu zemřel pilot

11. 11. 2008

Při pádu ultralightu na Slánsku zemřel pilot

Obrazek

Nešťastná událost se stala na poli u obce Hrdlív. V pondělí hodinu po poledni se zřítilo z výšky 150 metrů ultralehké letadlo. U nehody  zasahovali policisté, hasiči i záchranáři.

Dvoumístné ultralehké sportovní letadlo typu OK-EUO-07 Moby Dick se krátce po startu pravděpodobně vlivem silného bočního větru dostalo do neovladatelné polohy a zřítilo se na pole mezi obcemi Netovice a Hrdlív.

Obrazek

Čtyřiapadesátiletý pilot ultralehkého letadla ze Slaného na místě zemřel. Jeden z jeho kolegů viděl, jak letadlo otočil v letu vzhůru prudký boční vítr, pilot řízení dále zřejmě nezvládl a následně se zřítil střemhlav do pole. Celá tragédie se stala krátce po startu při druhé zatáčce.

Podle informací Kladenského deníku měl mrtvý muž dostatečnou zkušenost na to, aby mohl letadlo řídit sám, ale "papíry“ na typ letadla Mobydick, kterým letěl, měl velice krátkou dobu. Osobní instruktor pilota na místě nehody potvrdil, že na něj měl muž počkat a nikoliv letět sám. "Kdybych tam s ním byl, tak se neštěstí nestalo,“ posteskl si.

Obrazek

Vedoucí letového provozu Aeroklubu Slaný Luděk Crha nevylučuje, že mohla být na vině i technická závada. "Nebyl to nezkušený pilot, ale na tomto typu letadla ještě neměl dost hodin nalétáno. Koupil si ho teprve před měsícem,“ uvedl.

zdroj.deník.cz

At už bylo příčinou této obrovské tragédie cokoliv,nepřeceňujme své síly a pilotní umění.A pamatujme,že lítáme pro radost.